Батькам

Рекомендації для громадян щодо коронавірусу 2019-nCoV
26 січня 2020
59165
Міністерство охорони здоров’я України закликає громадян та мандрівників дотримуватись звичайних заходів обережності.

Коронавіруси – це велика родина респіраторних вірусів, що можуть спричиняти захворювання: від звичайної застуди до тяжкого гострого респіраторного синдрому.

Основними клінічними ознаками та симптомами коронавірусу є гарячка та утруднене дихання.

У разі появи симптомів, що свідчать про гострі респіраторні захворювання під час подорожі або після неї, мандрівникам рекомендується звернутися до лікаря та надати відомості про історію подорожей.

Стандартні рекомендації ВООЗ для широкої громадськості щодо зменшення впливу та передачі ГРВІ:

часто мийте руки або обробляйте дезінфікуючими засобами;
під час кашлю та чхання прикривайте рот і ніс паперовою хустинкою. Використану хустку варто негайно викинути та помити руки;
уникайте тісного контакту з усіма, хто має гарячку та кашель;
якщо маєте підвищену температуру тіла, кашель й утруднене дихання, якнайшвидше зверніться до лікаря та повідомте йому попередньою історією подорожей;
відвідуючи живі ринки в районах, в яких зараз фіксуються випадки нового коронавірусу, уникайте контакту з живими тваринами та поверхнями, які контактують з тваринами;
не споживайте сирих чи недостатньо термічно оброблених продуктів тваринного походження. Із сирим м’ясом, молоком тощо слід поводитися обережно.

 

Результат пошуку зображень за запитом обережно коронавірус        

Результат пошуку зображень за запитом обережно коронавірус

За інформацією Центру громадського здоров’я наразі відомо, що новий коронавірус передається краплинним та контактним шляхами.

Переважає контактний шлях, коли вірус потрапляє на слизові оболонки носа, очей через руки або інші предмети (хустинку, рукавиці) після торкання до об’єктів (тварин, м’яса, риби, дверних ручок, поручнів), що контаміновані (забруднені) виділеннями із дихальним шляхів хворого чи інфікованого.            Краплинним шляхом вірус передається від людини до людини під час кашлю або чхання у тісному контакті, коли утворюються краплі діаметром понад 5 мкм. Коронавіруси не здатні зберігати інфектогенність (заразність) під час передавання на далекі відстані. Тому тісним контактом вважають відстань менше 1 м, хоча деякі науковці допускають можливість передавання (за певних умов) до 2 м.

Повітряним шляхом віруси передаються від людини до людини через аерозольні часточки (діаметром до 5 мкм), які безперешкодно можуть потрапляти в альвеоли та бронхіоли (нижні дихальні шляхи). Цей шлях передавання та інфікування не характерний для коронавірусів, хоч і можливий за певних умов — наприклад, під час процедур з утворенням аерозолю. До таких належать лише медичні процедури — бронхоскопія, інтубація трахеї, санація трахеобронхіального дерева у хворого, що перебуває на штучній вентиляції легень, тощо.

Для запобігання інфікуванню та профілактики захворювання слід дотримуватись стандартних рекомендацій:

Не торкайтеся до потенційно контамінованих вірусом поверхонь, зокрема до тварин, у регіонах із виявленими випадками інфікування.

Ретельно і часто мийте руки з милом чи обробляйте їх антисептиком.

Миття рук з милом:

тривалість процедури — 20–40 с;

         — вода має бути теплою (комфортної температури), а не холодною чи гарячою;

обов’язкова процедура, якщо руки видимо забруднені, після приходу з вулиці, перед прийомом їжі, після відвідування туалету, якщо відсутній антисептик для рук;

Обробка рук спиртовмісним антисептиком:

— спиртовмісний антисептик для рук — розчин із вмістом спирту 60–80% або із 2% хлоргексидину (інші засоби, що реалізують як «антисептик для рук», наприклад настій ромашки або розчини із 40% вмістом спирту, не є такими);

         — антисептик має покривати всю поверхню шкіри рук (в середньому на одну обробку слід використовувати 3 мл розчину, а це 24–27 «пшиків» кишеньковим диспенсером, тому рекомендовано його просто наливати в долоню);

         — тривалість обробки — близько 30 с;

         — особливу увагу приділіть нігтям (там накопичується найбільше бруду);

         — обов’язкова процедура в разі будь-яких контактів із (потенційно) забрудненими об’єктами;

         — у разі частого користування антисептиком застосовуйте крем для рук, щоб уникнути підсушування та утворення тріщин шкіри;

         — контролюйте доступ маленьких дітей до антисептика (він містить спирт і токсичний для прийому всередину).

Уникайте скупчення людей.

Якщо ви захворіли, залишайтеся вдома і зверніться до лікаря.

Використовуйте захисну маску:

— обов’язково — якщо захворіли і маєте респіраторні симптоми (кашель, нежить);

— якщо перебуваєте у місцях великого скупчення людей — з метою додаткового захисту (маска має покривати ніс і рот; щільно прилягати, без виступів на краях; заміна маски має здійснюватися, щойно вона стала вологою (або через 4 години); не чіпати зовнішню частину маски руками, а якщо доторкнувся, помити руки з милом чи обробити спиртовмісним антисептиком; не використовувати маску повторно).

 

 

Чернівецька обласна рада

Департамент освіти і науки

Чернівецької обласної державної адміністрації

КУ «Навчально-методичний центр якості освіти

та координації господарської діяльності навчальних закладів області»

(Центр якості освіти)

вул. Горького,23; м. Чернівці; 58010; тел. (0372) 55-08-10, 55-62-27 

е-mail: analitykcv@ukr.net; код ЕДРПОУ  38289540

17.02.2020 № 02-06/32                                             На № _________ від _________

Керівникам місцевих органів управління

освітою райдержадміністрацій, Чернівецької міської ради, об’єднаних територіальних громад,

закладів освіти комунальної власності

Чернівецької обласної ради

 

Директорам закладів фахової передвищої та професійної (професійно-технічної) освіти

 

Щодо запобігання занесенню і поширенню на території Чернівецької області гострої респіраторної хвороби, спричиненої коронавірусом 2019 –nCoV

 

 

Відповідно до Протоколу № 2 позачергового засідання обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій від 10 лютого 2020 року про заходи щодо запобігання занесенню і поширенню на території Чернівецької області гострої респіраторної хвороби, спричиненої коронавірусом 2019 –nCoV, Центр якості освіти інформує про наступне:

Станом на 18 лютого 2020 року у світі зареєстровано 73 335 лабораторно підтверджених випадків COVID-19, з них 1 873 — летальні. Одужало вже 12 842 осіб.

Різке зростання кількості випадків пов’язано із новим методом діагностики захворювання, котрий почали використовувати у провінції Хубей. Цей метод, крім лабораторних досліджень та характерних симптомів, передбачає використання комп’ютерної томографії легень для виявлення симптомів пневмонії, викликаної новим коронавірусом.

80,0% усіх випадків COVID-19  зафіксовано в одній провінції Китаю — Хубей. За межами Китаю зафіксовано 455 випадків у 24 країнах світу.

Основними клінічними ознаками та симптомами коронавірусу є лихоманка, ускладнене дихання, кашель, нежить, біль у горлі, головний біль. Вірус провокує у інфікованих людей розвиток пневмонії.

З метою профілактики коронавірусу Всесвітня організація охорони здоров’я розробила наступні рекомендації:

  • часто мийте руки або обробляйте дезінфікуючими засобами;
  • під час кашлю та чхання прикривайте рот і ніс паперовою хустинкою.
  • уникайте тісного контакту з усіма, хто має гарячку та кашель;
  • якщо маєте підвищену температуру тіла, кашель й ускладнене дихання, якнайшвидше зверніться до лікаря та повідомте йому попередню історію подорожей;
  • не споживайте сирих чи недостатньо термічно оброблених продуктів тваринного походження;

У разі появи симптомів, що свідчать про гострі респіраторні захворювання під час подорожі або після неї, мандрівникам рекомендується звернутися до лікаря та надати відомості про історію подорожей.

 

Пам’ятка

щодо запобігання занесенню та поширенню на території району гострої респіраторної хвороби спричиненої корона вірусом.

 

Що означає «самоізоляція»?

Самоізоляція — це, в першу чергу, утримання від контакту з іншими для того, щоб зменшити ризик інфікування. Самоізоляція виключає будь-які ситуації, коли ви тісно контактуєте з іншими людьми (наприклад, близький контакт віч-на-віч на відстані менше, ніж 2 метри, або тривалістю понад 15 хвилин).

Виключенням є лише звернення за медичною допомогою (тільки після консультації телефоном).

Якщо ви не впевнені, чи потребуєте ви самоізоляції, або не знаєте до кого звернутися, будь ласка, зателефонуйте на Урядову гарячу лінію: 1545

 

Для кого потрібна самоізоляція?

Самоізоляція потрібна, в першу чергу, якщо:

■             Ви очікуєте результатів тесту на новий коронавірус COVID-19

  • Якщо ви близько контактували з особами, що захворіли на COVID-19 Якщо ви нещодавно повернулись із провінції Хубей Китайської Народної Республіки, Ірану, Північної Кореї окремих регіонів Італії (Ломбардія, П’ємонт та Венето) або з інших країн про які повідомляється на сайті Міністерства охорони здоров’я України — навіть якщо у вас відсутні симптоми.
  • Якщо ви нещодавно повернулись із Китаю (окрім провінції Хубей), Таїланду, Японії, Південної Кореї, Сінгапуру, Малайзії, Тайваню та відчуваєте кашель, ускладнення дихання та/або підвищення температури.

 

Скільки триває самоізоляція?

Якщо вам було рекомендовано або ви прийняли рішення про самоізоляцію, вона повинна тривати не менше, ніж 14 днів з дати настання випадку, який став причиною самоізоляції (подорож, контакт з хворим тощо).

 

Як підготуватись до самоізоляції?

Спробуйте спланувати час самоізоляції так, щоб у вас не виникало необхідності виходити з дому чи приймати відвідувачів та гостей. Поясність це друзям та родичам, а також обговоріть можливість дистанційної роботи із роботодавцем.

Збережіть контакти вашого лікаря, та попередньо повідомте його про причини рішення про самоізоляцію, а також оберіть контактну особу з

кола ваших друзів або родичів, до кого ви будете звертатись в першу чергу за допомогою.

 

 

Що робити, якщо Ви проживаєте не одні.

Якщо ви проживаєте з сім’єю чи сусідами, потрібно ізолюватись в окремій кімнаті, яка добре провітрюється. Якщо є можливість користуватись окремою ванною кімнатою та/або туалетом, а також готувати їжу та харчуватись окремо — зробіть це.

Не забувайте про загальну гігієну, регулярне миття рук із милом, прибирання, в тому числі вологе прибирання поверхонь, гігієну кашлю, використовуйте одноразові серветки та хустинки. Під час необхідних контактів із людьми завжди одягайте медичну маску та викидайте її після використання або забруднення.

Якщо у вас є домашні улюбленці, ізолюйте себе від них також, або хоча б максимально мінімізуйте контакт із ними.

Як організувати доставку харчових продуктів?

Спробуйте мінімізувати походи в магазини. Якщо є можливість, попросіть друзів або родичів доставляти Вам продукти харчування та необхідні покупки до вхідних дверей або користуйтесь послугами доставки з дистанційною оплатою.

Що робити, якщо Вам необхідно покинути житло?

Якщо у Вас виникла гостра необхідність покинути місце самоізоляції — одягайте маску та мінімізуйте контакти із людьми. Користуйтесь антисептиком для рук та дотримуйтесь гігієни кашлю.

Що робити якщо в Вас з’явились симптоми?

Якщо під час самоізоляції у Вас з’явились симптоми (кашель, ускладнене дихання, підвищена температура, діарея) — негайно зверніться за медичною допомогою та повідомте про свою історію подорожей та можливі контакти з особами, хворими на гострі вірусні захворювання.

 

 

 

 

 

 

Про проведення профілактичних                                                                                  та протиепідемічних заходів

        

         Відділ освіти районної державної адміністрації інформує, що на території України зафіксовано випадки захворювання на дифтерію.

У жовтні 2019 року такі випадки виявили на території Закарпаття, в                                м.  Києві та на Тернопільщині. Зокрема, у столиці медики офіційно підтвердили другий випадок захворювання на дифтерію. За посиланням на заступника директора Київського лабораторного центру МОЗ Наталю Гунченко, госпіталізована жінка 1986 року народження.

Звертаємо увагу, що дифтерія є небезпечнішою від кору, адже смертність від дифтерії складає 50%. Дифтерія – гостра інфекційна хвороба. Переважно вона вражає органи серцево-судинної, дихальної та нервової систем, а також надниркових залоз. На місці, яке вражає інфекція, виникає запальний процес з фібринозним нальотом.

Дифтерійна паличка є збудником дифтерії. Найчастіше дифтерія поширюється при чханні, кашлянні чи диханні, заразитись нею можна також через посуд, іграшки, канцелярські товари та інші речі, яких торкався носій. Трапляються випадки, коли збудник дифтерії проникає в організм через слизову ока, шкіру, рани. До речі, носіями дифтерійної палички можуть бути люди, які не мають симптомів захворювання, але в носоглотці у них живуть, розмножуються і виділяються з кашлем і чханням небезпечні мікроорганізми.

Враховуючи місця ураження дифтерійною інфекцією, виокремлюють такі форми захворювання: Дифтерія носоглотки (мигдалин); Дифтерія дихальних шляхів (гортані, трахеї, бронхів); Дифтерія носа; Дифтерія очей;

Дифтерія статевих органів; Дифтерія шкіри; Три останні форми трапляються вкрай рідко.

Найпоширенішою  є форма дифтерії мигдалин. Перші симптоми дифтерії можуть нагадувати звичайну ангіну: біль у горлі, загальне погіршення самопочуття, підвищення температури тощо. При цьому при дифтерії на мигдалинах чи інших уражених інфекцією органах з’являється сіро-білий наліт. Коли хворий видаляє цей наліт, то рана починає кровоточити, а через деякий час наліт знову проступає. Також при дифтерії з’являється специфічний солодкуватий запах з рота. Через деякий час уражене місце може набрякати. Особливо небезпечно цей симптом протікає у дітей. Тоді може виникнути задуха, це може призвести навіть до смерті.

Небезпечним є не лише сама дифтерія, але й ускладнення, які вона може викликати. Зокрема, пережита хвороба може призвести до ураження центральної нервової системи (параліч дихальних м’язів: шиї, голосових зв’язок і піднебіння) та міокардитів. Внаслідок паралічу дихання людина може померти.

Хворих навіть з підозрою на дифтерію одразу ж госпіталізують в інфекційний стаціонар. Основним методом лікування є введення пацієнту антитоксичної протидифтерійної сироватки. Щоправда, перед цим хворий проходить тести на чутливість до компонентів препарату. Паралельно з цим медики проводять дезінтоксикаційну терапію, хворому також вводять курс антибактеріальних препаратів, зокрема, антибіотиків. Крім того, у цей період пацієнту треба вживати якомога більше рідини.

Найефективнішим методом профілактики є щеплення. Щоправда, вакцина не дає 100% гарантії уберегти людину від ураження, однак у хворого із щепленням дифтерія протікає у значно легшій формі або симптоми можуть зовсім не проявлятись. У другому випадку людина є лише носієм. За календарем щеплень України вакцинація від дифтерії проводиться у 2-4-6-18 місяців, 6 років, 16 років і повторюється кожні 10 років.

Види вакцини проти дифтерії.

АКДП (DTP) або АцКДС Вакцина кашлюково-дифтерійно-правцева адсорбована (Diphtheria (дифтерія), Pertussis (коклюш), Tetanus (правець)). Містить дифтерійний і правцевий анатоксини й коклюшні мікробні клітини. Іноді пишеться буква «ц», яка позначає, що компонент кашлюку у вакцині суцільно клітинний. Для дітей до 4 років.

АаКДП (DTаР) Вакцина від дифтерії, правця та кашлюку, маленька «а» означає, що компонент кашлюку ацелюлярний (безклітинний), тобто в складі не ціла мікробна клітина, а її частини (антигени).

АаКДП (Tdap) Вакцина від дифтерії, правця та кашлюку, але компонент кашлюку ацелюлярний, і містить зменшену дозу коклюшу та дифтерії. Для дітей і дорослих.

АДП (DT) – анатоксин дифтерійно-правцевий.

АДП-М (Td) – анатоксин дифтерійно-правцевий зі зменшеним вмістом антигенів (буква «М»). Для дорослих і підлітків.

АП (TT) – анатоксин правцевий (Tetanus Toxoid). Застосовується для екстреної профілактики правця, але краще використовувати

АДП-М. АД-М – зі зменшеним вмістом дифтерійного анатоксину. Може використовуватися для ревакцинацій, якщо раніше була введена

АП при травмі.

Нині в Україні виникла серйозна проблема через велику кількість невакцинованих громадян. У цьому випадку ризикують підчепити хворобу і дорослі, які переносять дифтерію значно тяжче. Ще одним засобом профілактики є власна гігієна – треба часто мити руки, протирати предмети, які могла торкатись потенційно хвора людина, часто провітрювати приміщення, особливо, якщо там перебуває велика кількість людей. І, звичайно, при перших симптомах необхідно звернутись до лікарів – чим швидше діагностують дифтерію та почнуть лікування, тим менше шкоди вона завдасть організму.

Відділ освіти просить розповсюдити вищезазначену інформацію, провести  роз’яснювальну роботу серед дитячих колективів, педагогічного складу та батьків щодо проведення профілактичних та протиепідемічних заходів та необхідності обов’язкових профілактичних щеплень.

 

 

 

Новоселицький районний сектор УДСНС України у Чернівецькій області та відділ освіти Новоселицької районної державної адміністрації, щоб уникнути смертельних випадків та травмування серед дітей, звертається до кожного громадянина району, особливо до батьків.

                                     ЗВЕРНЕННЯ ДО БАТЬКІВ

З початку року на території Новоселицького району виникло 115 пожеж. Найчастіше до пожеж призводить людська необережність. Пожежі завдають значних матеріальних збитків краянам, проте найстрашніше, що внаслідок пожеж гинуть люди. Вже з початку року у районі загинуло 3 людей, травми отримало 2-є.

За статистикою, основною причиною виникнення пожеж, на яких гинуть діти, є саме дитячі пустощі з вогнем. Біда також приходить тоді, коли діти залишаються наодинці і поруч немає дорослих. Іноді достатньо декількох хвилин, щоб сталося лихо. Залишені без нагляду запальничка чи сірники поруч із легкозаймистими речами можуть призвести до трагедії.

                                                     Шановні батьки!

Нагадайте малечі наступні правила безпеки:

— не слід намагатися загасити полум’я самостійно;

— потрібно зателефонувати за номером «101» та покликати на допомогу дорослих;

— не можна ховатися від пожежі у шафі, під ліжком та інших темних місцях;

— не слід гасити електроприлади водою;

— не можна користуватися під час пожежі ліфтом;

— потрібно намочити тканину водою та дихати крізь неї і швидко залишити приміщення;

— якщо вийти з приміщення немає можливості, то слід вийти на балкон та кликати на допомогу.

    Пам’ятайте, що наші діти – найцінніше, що є в нашому житті і їх життя та здоров’я залежить тільки від нас!

Що таке булінг і яким він буває?

План заходів спрямованих на запобігання та протидії булінгу

Рекомендації  щодо суїцидальної поведінки 

Профілактика наркоманії

10 речей які повинні зробити батьки першокласника

Рекомендації батькам з успішної адаптації 5 кл.